Ako si vybrať bicykel

Potrebujete poradiť s výberom bicykla? Neviete aký si zvoliť typ? Veľkosť rámu? Tak Nás neváhajte kontaktovať na tel.: +421 948 993 236 alebo na email: info@mt-sport.sk. A my Vám radi pomôžeme.

Ako si vybrať správny typ bicykla:

Časté jazdy v teréne:

V takom prípade je pre Vás ideálnou voľbou horský bicykel (MTB - Mountain Bike). Je vybavený širšími plášťami s hrubým vzorom, tým dobre sedí aj na klzkom povrchu a zvláda nerovnosti. Horský bicykel môžete rozdeliť na bicykle s pevným rámom a celoodpružené, ktoré majú prednú vidlicu aj rám, čo umožňuje frekvenčne šlapať aj na nerovnom povrchu a tým zvládnuť náročný terén.

Pre bežné rekreačné jazdenie a jazdu v meste:

V týchto prípadoch Vám bude stačiť mestský bicykel, ktorý je určený prejazdu na rovnom a pevnom teréne. Druhou možnosťou pre rekreačnú jazdu môžu byť trekingové bicykle, ktoré sú vybavené niektorými doplnkami ako sú blatníky, svetlá, zvonček alebo nosič.

Kombinácia jazdy v teréne, v meste a po ceste:

V takom prípade môžete zvoliť kompromis v podaní crossového alebo trekingového bicykla. Crossový bicykel spája výhody cestného a horského bicykla. Jazdec má vzpriamenejší (turistický) posed, väčšie 28" kolesá a univerzálny dezén plášťu, ktorý umožňuje rýchlejšiu jazdu po asfaltových cestách. Pokiaľ chcete jazdiť aj v menej náročnom teréne, tak je pre Vás tento bicykel optimálny.

Pre pravidelné jazdy na dlhšej vzdialenosti po ceste:

Cestný bicykel je pre Vás tou správnou voľbou. Konštrukcia bicykla je zameraná na aerodynamický športový posed, minimálny valivý odpor a dokonalý prenos sily. Bicykel dopĺňajú len najnutnejšie komponenty a jeho radiaci systém je zameraný na rýchlosť, preto aj ich váha je najnižšia zo všetkých typov bicyklov.

 

Ako si vybrať správnu veľkosť bicykla 

 

Zobraziť porovnanie

BICYKLE POSIELAME ZMONTOVANÉ A NASTAVENÉ